تاریخ انتشار:93/2/28 - 19:38
شماره مطلب:13932288072
تعداد نظرات:0
معاونت علمی و پژوهشی بسیج دانشجویی استان البرز:

مطالبه‌گری از وظایف دانشجویان بسیجی است

معاونت علمی و پژوهشی بسیج دانشجویی استان البرز، گفت: یکی از ویژگی‌های مهم و اساسی که بهترین ابزار برای جلوگیری از انحراف خود و جامعه است، روحیه مطالبه‌گری دانشجویان انقلابی و شجاعت بی‌مثال آن‌ها در بیان واقعیت‌ها، کاستی‌ها و مشکلات موجود است.

به گزارش طنین یاس به نقل از روابط عمومی بسیج دانشجویی استان البرز، پویا پارسا معاونت علمی و پژوهشی بسیج دانشجویی استان البرز اظهار کرد: تقوا، تعهد، خصص، علم و دانش از ویژگی‌هایی است که دانشجوی بسیجی آنها را در وجود خود پرورش داده و برای دستیابی به موفقیت‌های دنیوی و اخروی به آن اهتمام ویژه‌ای می‌بخشد.

وی در ادامه افزود: جامعه امروز نگاه خاص و امید فراوانی بر دانشجو به عنوان ظرفیت‌های علمی جوان و آینده‌سازان کشور دارد که این مسئله وظیفه دانشجو در برابر جامعه را مهم ساخته است.

پارسا در ادامه تاکید کرد: این جوانان برای اجرای رسالت سنگین خود باید تقویت تقوا و علم را در دستور کار خویش قرار دهند و با نظارت کامل بر خود از انحرافات احتمالی در حوزه‌های علمی، فرهنگی و سیاسی جلوگیری کنند.

وی در ادامه گفت: یکی از ویژگی‌های مهم و اساسی که بهترین ابزار برای جلوگیری از انحراف خود و جامعه است، روحیه مطالبه‌گری دانشجویان انقلابی و شجاعت بی‌مثال آن‌ها در بیان واقعیت‌ها، کاستی‌ها و مشکلات موجود است. همان طوریکه بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) فرمودند: «وصیت اینجانب به جوانان عزیز دانش‌سراها و دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها آن است که خودشان شجاعانه در مقابل انحرافات قیام نمایند تا استقلال و آزادی خود و کشور و ملت خودشان مصون باشد.

این مسئول تصریح کرد: دانشجویان و مسئولان باید وظیفه خود را نسبت به این کلام ارزشمند مشخص کنند.

وی در ادامه افزود: به نوعی می‌توان گفت اگر دانشجویی بخواهد طبق فرمان بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران عمل کند باید همیشه آگاه و بصیر باشد تا بتواند با شجاعتی که از تقوای او نشأت گرفته در برابر انحرافات قیام کرده و مسئولان کشور نیز در مواجه با این موضوع به جای برخورد عجولانه و در بعضی موارد کور کورانه، با صبر و منطق، رفتاری درست را از خود نشان دهند.

معاونت علمی و پژوهشی بسیج دانشجویی استان البرز در ادامه تاکید کرد: معنای حقیقی مطالبه‌گری دفاع از آرمان‌های اسلام و انقلاب اسلامی است و کسانی مطالبه‌گر واقعی هستند که عقبه فکری و مطالعاتی مناسب و قوی اسلامی داشته باشند

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری