تاریخ انتشار:94/8/12 - 08:50
شماره مطلب:139481228882
تعداد نظرات:0
دست فروشی زنان معضلی دیگر در جامعه

گفت و گو با زنان دست فروش سطح شهر

این روزها وضعیت اقتصادی جامعه به گونه ای شده که نه تنها آقایان بلکه خانم ها هم هر طوری که شده می خواهند در پیشرفت وضعیت اقتصادی خانواده نقشی داشته باشند هرچند این روزها گمان نمی کنم کسی بتواند پس اندازی داشته باشد و تمامی خانواده هایی که از قشر متوسط هستند فقط می توانند به میزان مصرف روزانه خوراک، پوشاک و هزینه های مسکن و زندگی شان درآمد کسب کنند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس،به نقل از البرز بانو این روزها وضعیت اقتصادی جامعه به گونه ای شده که نه تنها آقایان بلکه خانم ها هم هر طوری که شده می خواهند در پیشرفت وضعیت اقتصادی خانواده نقشی داشته باشند هرچند این روزها گمان نمی کنم کسی بتواند پس اندازی داشته باشد و تمامی خانواده هایی که از قشر متوسط هستند فقط می توانند به میزان مصرف روزانه خوراک، پوشاک و هزینه های مسکن و زندگی شان درآمد کسب کنند.

با وجود اینکه خانم های تحصیل کرده بسیاری در کشورمان وجود دارد ولیکن ادارات و کارخانجات از جذب آنان سرباز می زنند و مجبورند اقدام به دست فروشی نمایند که این خود می تواند شان و منزلت یک خانم را پایین بیاورد و به جای لذت از زندگی و در کنار فرزندان بودن در سرما و گرمای هوا در کنار خیابان ها چشمشان به جیب مردم باشد.

البته این قشر از بانوان که دست فروشی می کنند فقط مختص به سن خاصی نیستند بلکه افراد پیر و جوان، متاهل و مجرد نیز شامل این قشر می شوند .

بر اساس این گزارش به سراغ تعدادی از این زنان در سطح شهر رفتیم و با آن ها به گفت و گو نشستیم.

فارغ التحصیل دانشگاهم ولی دست فروشی می کنم!!!

زهرا دختر خانم 26 ساله ای است که در یکی از خیابان های اصلی شهر کرج به فروش لباس های بچه گانه مشغول است.

این دختر 26 ساله که باید در خانه باشد و پاسخگوی خواستگارانش، اکنون بنا به دلایلی که در ادامه می خوانید مجبور است هر روز دست فروشی کند.

وقتی از وی در خصوص علت انتخاب این شغل پرسیدم گفت: ای خانم کجای کاری!! من کلی درس خواندم و فارغ التحصیل رشته حقوق هستم ولی الان وضعیت شغلی ام این است که می بینی..

از شغلم راضی نیستم ولی مجبورم بخاطر وضعیت معیشتی نامناسبی که دارم کار کنم ولی بازخدا رو شکر می کنم که توان انجام این کار رادارم.

زهرا در خصوص وضعیت درآمدش گفت: شش ماهه اول سال و شب های عید درآمدمان خیلی خوب و راضی کننده است ولیکن وقتی هوا سرد یا بارانی می شود مجبورم زودتر به خانه بروم و درآمدم خیلی کمتر می شود.

درآخر صحبت هایم از توقعش نسبت به مسئولین پرسیدم که آهی کشید و گفت: هر توقعی هم که داشته باشم چه فایده وقتی گوشی بدهکار حرف هایم نیست ولی ای کاش این قدر که افراد را در دانشگاه ها جذب می کنند همان قدر هم برای مشاغل مناسب جذب می کردند، فقط همین.

انتهای پیام/

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری